... DreamBook ...DreamHost Apps : Free WordPress hosting at your own domain and more!

Hepatit B
    Web Sitesi   Görüs Ekle  
isim: CİHAN
E-mail: CESUR.YUREK.1989@HOTMAİL.COM.TR
Görüsleriniz:ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKESE GEÇMİŞ OLSUN
BAKIN İĞNEDEN SONRA KULLANILAN BARACLUDE SADECE GECİKTİRİYOR BİR YILIN SONUNDA YA DA İKİNCİ YILDA YUZDE30 BAĞIŞIKLIK KAZANAN VİRUS AKTİFLEŞİYOR SİZE TAVSİYEM TENOFOVİR KULLANIN DOKTORA ISRAR EDİN... BİTKİLERDEN SİZE SADECE ENGİNAR DEVEDİKENİ VE KARACİĞER KANSERİ OLMAMANIZ İÇİN ZERDEÇAL ÖNERİYORUM LAVANTA DA HEPATİT B Yİ BASTIRMAKTA ANCAK BUNLARI DOĞRU ORANDA KARIŞTIRIP YAPMAK ÖNEMLİ... ŞUNU BELİRTEYİM HEPSİNİN DOĞALINDAN EDİNİN VE KENDİNİZ YAPIN...SAKIN İNTERNETTEN ŞURDAN BURDAN SİPARİŞ VERMEYİN YAZIN GİDİN ARAYIN DAĞDA KIRDA....... ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN........
Tuesday, January 28th 2014 - 12:29:22 PM
isim: erkancan
E-mail: alenider@hotmail.com
Görüsleriniz:Arkadaşlar mrb.Bende yaklaşık 10 yıldır krnk hpt b hastasıyım.Hayat kalitem 10 yıldan beri yerlerde. Hep yorgun hissediyorum kendimi. Bu gün doktorum baracude diye ilaç başladı. Birde yemek borusunda varisler var. Onlarda her an kanayabilirmiş, bunun içinde dideral tablet verdi.Sebepler dairesinde doktora muracaat ediyoruz. Mülk allahındır.Bizde onun mülküyüz. O Mülkünde istediği gibi tasarruf eder.
Bu arada askerlik sorunu olanlar bu hastalıktan dolayı askerliğe elverişli değildir raporunu hastahaneye ikinci gidişimde aldım.Merak edenler için onuda yazayım dedim. Allah herkese acil şifalar versin...
Friday, January 3rd 2014 - 02:11:20 PM
isim: Tea
E-mail: tea@terra.com.br
Görüsleriniz:Our partners :
<a rel="dofollow" href="http://digilander.libero.it/cervellistanki/vermox/vermox-and-breastfeeding.html">vermox and breastfeeding</a> is about vermox and breastfeeding... <a rel="dofollow" href="http://ancido.altervista.org/levothyroxine/thyroid.html">thyroid</a> is about thyroid... Thank you for your site. I have found here many useful information... Visit our site and have fun!
Monday, December 16th 2013 - 05:12:23 PM
isim: bayram
E-mail: a.bayram@upcmail.nl
Görüsleriniz:Arkadaslar ben hollandadan 2010 da biyopsi yaptirmistim dna 170 milyon cikmisti fibroz 0. ve hemen peginterferon baslatti 48 hafta sonra dna 2000 cikti .hep takipte oldugum halde. 1 sene sonra fibroscan yaptirdim f3 cikmisti beni sasirtti nasil olurda hep takipteyim her iki ayda bir kontrol yaptiriyorum.yalniz ekotest temiz cikti ve kan tahliller ast30-alt 31 cikti.doktorum her itimale karsi yinede baraclude 0,5 baslatti.2 ay oldu kan tahlil yapti.simdi mart 2013 yine tahlil olacak.bilmiyorum bu cesit haplarla hayatimiz kontrol altindami.yani yasam kalitesi nasil olur.yaslana bilirmiyiz bu haplarla nedersiniz.bana isteyen mail araciyla ulasabilir. a.bayram@upcmail.nl selamlar
Saturday, November 30th 2013 - 06:44:24 PM
isim: SafiSifa
E-mail: yok@hotmail com
Görüsleriniz:2 gün sonra biyopsi olacağım. Değerlerim çok yüksek. Dua edin bana.
Wednesday, October 30th 2013 - 11:59:32 PM
isim: İBRAHİM KARA
E-mail: furk22@hotmail.com.
Görüsleriniz:Ben de yıllardır taşıcıyım. Son zamanlarda değerler yükseldi, alt-ast 300 lere çıktı. Bende aşırı istirahat kayısı, kiraz, sebze ve meyve yiyerek 30 lara düşürdüm. doktorum tenefovir kullanmamı önerdi. Yakında başlayacağım.Bu arada yardımcı ilaçlar almaya başladım Legalon ve Artichoke gibi. Allahım herkeze acil şifalar versin. LİV 52 HB HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI.
Sunday, July 28th 2013 - 06:27:03 PM
isim: murattt
Görüsleriniz:mrb arkadaşlar bi baktımda 2 yıl oldu hiç takip etmemiş ve yorum yazmamışım..5 yıl oldu vireada devam ilk üç yıldan sonra son 1-2 senedir hbv dna negatif..tabi 5 yıl oldu endoskopi hiç yapmadım korkudan bi ara ultrason çektim doktor grade 2 dedi...Böyle giderse Allaha şükür iyiyim...Allah hepimize şifa versin..Umut kesmek ykkk
Saturday, May 11th 2013 - 12:27:00 AM
isim: ethem
E-mail: e_yaylakaz@mynet.com
Görüsleriniz:merhabalar Hepait b ile mücadele eden arkadaşlar...doktorumun ilaç değişikliği yapması üzerine elimde 3 kutu hepsera tablet var ..kullanan arkadaşlar mail atsınlar lütfen.göndereyim.
Wednesday, January 30th 2013 - 05:41:58 PM
isim: Hakan
E-mail: hakankaya5656@gmail.com
Görüsleriniz:ULTRASON:

Ultrason: Karaciğer sol köşe açısıküntleşmiş, kenarları düzensiz, parankim ekosu heterojen artmış ince granür. Dalak, grade 3 büyük diğer böbrek, mide normal yazmakta.
HBVDNA: 6780 yazmakta.
AST: 21.02.
ALT:24:.07 göstermekte.

BİYOPSİ:

KLİNİK BİLGİ: Kronik hbv, öncesi.

MİKROSKOPİ: Parçalı dokular şeklinde izlenen kas ve fibröz doku içeren 4 portal ala ile temsil edilen karaciğer biyopsi örneği değerlendirmek için suboptimaldir. İzlenebilen alanlarda hafif şiddette inflamasyon (1) mevcuttur. Paranki portal alan sınırında hafif interfaz hepatiti izlenmektedir. (1) Parankimde 10x büyütme ile 0-1 odakta tek hücre nekrozları izlenmektedir (1) Bağ dokusu boyaları ile portal fibrozis ve bir odakta porto-portal köprüleşen fibrözis izlenmektedir (3)
Modifiye histolojik aktivite indeksi, Modifiye HAİ;
Derece: 3/18
Evre : 3/6

HISTOKIMYASAL BOYAMALAR: PAS ile birikim izlenmedi.
Perl Prusya Mavisi (Demir-Patoloji) ile birikim izlenmedi.
Retikülin ile portal fibrozis ve bir odakta portopartal köprüleşme saptandı.
Trikrom ile portal fibrozis ve bir odakta portoportal köprüleşme saptandı.

IMMÜNOHISTOKIMYASAL BOYAMALAR: HBsAg ile hepatositlerde fokal, sitoplazmik pozitif boyanma saptandı.

TANI: Kronik HEPATİT, karaciğer iğne biyopsi.

Not: Doktorum bu sonuca göre SEBİVO adlı ilaç verdi

Değerlendiren olursa sevinirim.
Monday, November 26th 2012 - 12:21:05 PM
isim: eco
E-mail: zaferkemer@windowslive.com
Görüsleriniz:Murat senin askerlik durumu ne oldu. Tedavi gorem hepatit b lileri askere aliyorlar mi acaba
Thursday, November 8th 2012 - 12:34:46 AM
isim: doğan
E-mail: d.oksuz@hotmail.com
Görüsleriniz:Herkese Allah'tan şifa vermesini dilerim. Ben 15 yıllık kronik hepatit B hastasıyım. Viread tan önce kaullandığım diğer ilaçlara hastalık direnç gösterdi ve 3 yıldır da viread kullanıyorum. Ortalama olarak bu ilacı 5 yıl kullanacağım söylendi. Durumuma gelince; bir ara çok yüksek olan DNA, uzun zamandır eksilerde seyrediyor. ALT zaman zaman 50 lere çıkıyor, AST devamlı normal. Konuştuğum doktorlar viread tan çok ümitli. Dilerim öyle olur. Allah'a emanet olun...
Saturday, July 7th 2012 - 01:23:11 AM
isim: murat
Görüsleriniz:öncelikle herkese acil şifalar dilerim.
senelerdir bu illet hakkında hepimiz uyutulduk.babamada ''sen hepatitb olmuşsun taşıyıcısın kan veremezsin'' verilen bilgi bu.babam şu anda 67 yaşında ve uzun süredir hepatit.1,5 yıldır karaciğer kanseri ile mücadele ediyoruz.karaciğerdeki kitlelere anjio yöntemiyle müdahale ediliyor.baraclude 0,5 kullanıyoruz ve hbv dna 10 dan küçük ölçüldü.yani yok gibi.bitkisel kürlerede devam ediyor.karaciğere ve akciğere iyi gelen hangi bitki varsa kullanıyor ve faydasını görüyoruz.
burada olan arkadaşlar karaciğerinize iyi bakın geç olmadan, sigara içmeyin, ot yiyin ( karahindiba ,enginar ,lavanta , karabaş,) Allah hepimize şifa versin.
Thursday, June 7th 2012 - 03:24:57 PM
isim: Kenan
E-mail: Hero-@live.nl
Görüsleriniz:ONCELIKLE GECMIS OLSUN SUKRAN.

Hasta herzaman saglikli yemelidir mide ve karacigeri yormamalidir abur cubur yiyeceklerle fazla yagli.tatli,tuz ve alkolden kacmalidir.Genelde meyve ve sebze yemelidir.Bazilari soyluyor bitkisel tedaviler inanmayin onlar hep aldatici seyler.karaciger icin hafif yemek lazim egzersiz ve kolestrolunuzu olcturun.
Gecmis olsun
Friday, May 25th 2012 - 12:51:49 PM
isim: abs
E-mail: sukan_069@hotmail.com
Görüsleriniz:Merhaba arkadaşlar.5 yıl önce eşimin hepatit b hastası olduğu için vireada başladık. Değerlerimizin normal gitmesine karşı (HBV DNA 20 ALT AST ... ) Herşey yolunda gibi görünürken siraz dekompanse olduğu yapılan ultrason ve endoskopi sonucu tesadüfen çıktı. Sizden ricam bu şekilde olup ne tür beslenme uyguluyorsunuz veya bu şekilde daha kaç yıl devam edeceğimizi bilen var mı ? ALLAH HERKESE ACİL ŞİFALAR VERSİN !
Thursday, May 24th 2012 - 05:42:14 PM
isim: Kenan
E-mail: Hero-@live.nl
Görüsleriniz:Merhaba Akadaslar,
Acaba dusundunuzmu neden Turkiyede bukadar cok hepatit b hastasi var yaklasik 10 milyon hepatit hastasi var Turkyede ve belkide 5 milyon kadari hastaligini bilmiyor.
Cunki eskiden ilk okul zamani siniflara gelip bizlere iyne yapardilar verem , kizamik icin ama dikkat ettinizmi bizim orda 1 tek iyneyle butun sinifi asiliyodular , bence buyuzden Turkiyede cok hepatit var. Bence ozamanlar kim saglik bakani idiyse onuda iceri tikmak lazim kenan evren gibi. Bu arada Doktorlarinizdan Baraclude ilacini isteyin bu ilacin 2 cesidi var 0.5 mg ve 1.0 mg Bu ilacin hicbir yan etkisi yok , ve Turkiyedeki hepatit b nin virus tipi d,dir yani turkiyedeki hepatit b en zor tipidir bunun icin en ideali baraclude ilacidir. Bu arada sakin iyne tedavisi yapmayin ve biopsiden kacinin onun yerine MRI yaptirin.
Allah hepimize acil sifalar versin.
Saturday, May 19th 2012 - 12:24:08 AM
isim: iremirem
E-mail: iremecem1905@hotmail.com
Görüsleriniz:merhaba ben 2000 yılında kronik hepatit b hastası olduğumu öğrendim..taşıyıcısın dediler vücuduma hiç bir zararı yoktu 2010 yılında ilk defa hbv dna 110000000 tespit edildi ama ilginç olan 10 gün aralarla test yapıldı 74000000 - 24000000 ilaç kullanmadan düştü biyopsi yapıldı karaciğerime zarar vermemiş 1 . evredeymişim alt ast en yüksek 60 oldu o da bir kere bi hada hep sınırlarda çıktı..tabi doktor ilaç verdi kullandım..yasalar sürekli değişiyor işten çıktım babamın üstünden ilaçı vermediler tedaviye ara vermek zorunda kaldım şimdi tekrar testlerimi yaptırdım gene 110000000 çıktı (çok zor bir dönem geçirmiştim üzüntü bu hastalığı besliyor) ve evlenicem.moralim çok bozuldu henen lavanta kürünü yaptım kür bitince tekrar tahlil oldum ve ilaca başladım hbv dna 30000000 düştü ..ilaçla beraber güçlendirici bitkiler deniyorum...doktorum böyle gidicek bu diyor hiç umut vermiyor tamamen kurtulmaya ama ben inanıyorum..önceden anti hbsag negatifti şimdi pozitife döndi oda ..hepsi bi gelişme herhalde..1 aydır ilacı kullanıyorum negatif oluncada yazıcam vireald kullanıyorum.benimde korkum çocuğuma geçirmek bu illeti ...allah yardımcımız olsun..gelişmeler olursa yazın lütfen..bu hastalığı araştırırken her siteye girmeyin hep olumsuz şeyler yazıyorlar moral önemli ..o yüaden okumuyorum artık..sigara yok alkol yok bitkisel desteklere devamm...
Monday, February 20th 2012 - 06:55:26 PM
isim: tolga
E-mail: sanset04@hotmail.com
Görüsleriniz:baraclude 0.5 kullanıyorum 4 yıldır.ilk 3 ayda HBV DNA negatif oldu.sonra 3 yıl devam etti negatiflik sonra ilacı abuk subuk şekilde aldım bazen içtim bazen içmedim 4.yıl HBV DNA pozitif 2000 kopya /ml oldu sonra ilacı yine tam olarak düzenli aldım 2 ayda 200 kopya/ml sonra 1 ay içince negatif oldu.herkes ialcını düzenli içsin tek çözüm bu.birde iyi beslenin.stres yapmayın.bol bol tere,roka, enginar,siyah turp lahana ve brokoli yiyin.bağişiklik sistemini güçlü tutun.ve herkes biribirine destek olsun ve bol bol hastalık konusunda ve sonuçlar hakkında yazışsın ne olur.bu çok önemli.selametle kalın allaha emanet olun e-mail adresimi isteyenler ekleyip konusabiliriz.
Friday, January 13th 2012 - 09:51:50 PM
isim: funda-85
E-mail: e_emir@hotmail.com
Görüsleriniz:akadaşlar benimde 10 yılı aşkındır tedavi sürecim var.şuanda viread kullanıyorum 5 ay oldu.enzimlerim normal dna 10000lerde hamileliği düşünüyorum ama bu konuda net bilgi alamıyorum.lütfen benim durumumda olan varsa paylaşsın.bu ilacı kullanıp hamle kalan varmı?
Sunday, January 8th 2012 - 02:45:37 PM
isim: funda-85
E-mail: e_emir@hotmail.com
Görüsleriniz:akadaşlar benimde 10 yılı aşkındır tedavi sürecim var.şuanda viread kullanıyorum 5 ay oldu.enzimlerim normal dna 10000lerde hamileliği düşünüyorum ama bu konuda net bilgi alamıyorum.lütfen benim durumumda olan varsa paylaşsın.bu ilacı kullanıp hamle kalan varmı?
Sunday, January 8th 2012 - 02:45:10 PM
isim: yalçın
E-mail: yalcingokbulut@yahoo.com
Görüsleriniz:Bende 8 yıl süren kronik hepatit b hastalığı son buldu. Aynı zamanda antikorda gelişti. Verilen ilaçların hiç biri bu mikrobu kandan atmaya yeterli değil.Sadece yayılmasını önlüyor.Bu senle ömür boyu gider dediler.Öyle değil. Hastalara bir ümit olursa diye bu yazıyı yazıyorum. Herkese yüce Allahtan acil şifalar dilerim.
Wednesday, January 4th 2012 - 08:59:55 PM
isim: seçil
E-mail: fahriye-erkus01@windowslive.com
Görüsleriniz:slm arkadaşlar. hbeag (+) , hbsag(+) benim DNA sınıf olmak üzere belki de olmuştur 11 aydan beri VİREAD kullanıyorum.ilaca devam etmem karacigerime bi zarar verir mi diye korkuyorum bu aralar karacigerimde agrı oluyor ve kendimi yorgun hissediyorum hala... beni bilgilendirirseniz sevinirim
Monday, November 21st 2011 - 08:07:23 PM
isim: murat
Görüsleriniz:Arkadaşlar 2 yıldır viread kullanıyorum 6 ay önce ilk olarak negatif oldu.hbeag(+) iken ilk defa hbeag(-) e dönüştü.Anti hbeag(+) oldu..Aranızda böyle olan varmı..ama korkumdan endoskopi yapmıyorum..kötü çıkınca moralim bozulur diye..Ama yaşam kalitem iyi değil hep hazımsızlık ve karaciğerde ağrı var...Allah hepimize şifa versin..(Lailahe illa ente sübhaneke inni künti minezzalimin..
(Hasbunallahi venimel vekil ya şafi ya kafi) Her akşam namazdan sonra okuyun dostlar..
Saturday, November 5th 2011 - 12:54:00 AM
isim: filiz
E-mail: filiz_tuncayli@msn.com
Görüsleriniz:slm arkadaşlar, ben de ekim 2010 da hepatit b olduğumu öğrendim.dr larım 6 ay bekleyip biopsi yaptılar.alt ast değerlerim 400-500 arasında seyrediyordu,karaciğerimin da yarısından fazlası iltihaplıydı. zaten hayatım evde geçiyordu. hayatım tamamen ev ve yatak olmuştu. bitkisel herşeyi denedim ama hiçbişeyden sonuç alamadım.üstelik hbv dna tekrarında mikrop sayısnın hızla giderek arttığını öğrenince umudum tükendi.hayata küsmüş durumdaydım. bu hastalığı aktif şekilde yaşayanlar ne dediğimi anlamışlardır. daha sonra Cerrahpaşadaki hocam bana hiç üzülme seni iyileştireceğim dedi. ve bana VİREAD adlı ilacın tedavisine başladı.ilacı kullanmaya başladığım hafta iyileştiğimi hissediyordum.inanılmaz bi duygu bu.yani normal hayatıma dönüyordum yavaş yavaş. yorulmuyordum.geziyordum,koşuyordum...bugun 5. ayım bitti ve alt ast 11-16.vücudumfa mikrop sıfırlanmış.yani hocam sözünde durdu. VİREAD mucize ilaç.başka bir ilaç kullanıp,yan etkilerle uğraşmayın. moralinizi yüksek tutun.hepinize acil şifalar diliyorum.
Saturday, October 22nd 2011 - 12:27:41 AM
isim: servermez60
E-mail: alemci-abi@mynet.com
Görüsleriniz:Öncelikle herkese acil şifalar dilerim.Ben küçük bir varikosel ameliyatında bu mikroba yakalandım.Hemde başkentte. baldırlarda ağrı ve halsizlik stres vardı değişik bölümlere muayene oldum yok bişey deyip gönderdiler. önce anlayamadım fakat sonra kızılay a kan verince onlar bir mektupla haberdar ettiler.vesselam gittim doktora taşıyıcısın değerler fazla yüksek değil belki geçer dedi yolladı bir sene sonra gel diye. ailemi komple aşılattım. allah tan onlar temiz çıktılar. sonra üni. ye gittim.gastroentroloji ye takibe aldılar bir yıl sonra biyopsi kararı geldi. dna 180.000.000 du. viread 245 mg. başladım 6 ay (24 hafta) kullandım. alt ast normal dna yok gibi ama eksi değil maalesef.devam kararı aldılar ü ay daha umutla bekliyorum eksi olacak diye.sonuç alan arkadaşlar varsa erinmesinler lütfen bizimle paylaşsınlar sonuçlarını.Hepinize duacıyım Allah Muhammet Ali yar ve yardımcınız olsun.saygılar
Monday, October 17th 2011 - 04:25:22 AM
isim: ramor
E-mail: svors@hotmail.com
Görüsleriniz:Yuce Allah herkese acil sifalar versin.2010 ocakta yapilan tahlilde benim esimde hepatitb cikti.o zaman cocuk olmak uzereydi.dogumdan sonra hemen tedaviye basladik.ilk olarak zeffix kullandik tam 1yil 7 aydir kullanmakta virus sayisi 54 000 000 000 tan 800e dustu 2011 ocakta.simdi eylulde verdigimiz tahlilde 5000e cikti.doktorumuz zeffix yaninda bide baraclude 0.5 kullanmamizi oneriyor.umit ederim Insallah negatife donusur ve bidaha da artmaz.Tum hastalarimiza acil sifalar.Allahtan umit kesilmez.verdiyi derdin dermanini verir Insallah Buyuk Allahim.iyilesen arkadaslar buraya yazsalar binevi digerlerine umut olur dusuncesindeyim
Tuesday, October 4th 2011 - 10:07:54 AM
isim: serdal kaya
E-mail: tolga_29@hotmail.com
Görüsleriniz:2007 yılında kr.hepatit b taşıyıcıs olduğumu öğrendim öncesinde alt değerim 35 - 47 arasındaydı dün itibariyle yaptığım tetkiklerde alt 82 çıktı doktorum bana 6 ay süreyle 3 ayda bir kan tahlili yaptırmamı söyledi dna testi yapılıp karaciğer biyopsisi yapılacakmış 6.cı aydan sonra baraclude 0.5 die ilaç tavsiyesinde bulunacakmış düşmezse eğer ilacı kullanan arkadaşlardan ricam sonuç gösterdimi die merak ettim şimdiden teşekkürler...
Monday, July 25th 2011 - 12:02:54 PM
isim: Yusuf Özkan
E-mail: yusufozkan36@hotmail.com
Görüsleriniz:2005 yılında Ameliyat için gittiğim hastanede öğrendim Kr hepatit B olduğumu. 1 yıl zeffix kullandım. bağışıklık gelişti. Sonra viread verdiler 6 ay kullandım.tıp fakultesinde her gittiğimde farklı bir asistan her gittiğimde farklı bir doktor. her seferinde herşeyi baştan tekrar tekrar anlatmaktan sıkıldım. 2008 yıında ilacı da bıraktım bir daha gitmedim.
Universite öğrencisiyim. Tıp fakültesinde okuyan ev arkadsımın tavsıyesi üzerine gastroentoloji bölümüne gittim. once ultrasound sonra da biyopsi. çıkan sonuçlar ise ast 76 alt 158 170 milyon dna 4/6 fibriozis çıktı ve hemen viread tekrar başladım bugun itibarıyle.
Daha önce beyin kanaması geçirdim. Allaha çok sükür atlattım. Bunu da yeneceğim. Çünkü başaracağıma inanıyorum. Kimse moralini bozmasın. Hiç bir şey imkansız değildir bu hayatta. Herşey mümkün sadece sabırla inançla üzerine yürü elbet birgün dayanamayıp yıkılacaktır size engel duvarlar. Umutla kalın
Tuesday, June 21st 2011 - 02:39:23 PM
isim: murat
Görüsleriniz:murat askerlik yapacağını sanmıyorum ..hastalık kronikleşmişse almazlar.seni 6 ayda bi ertelerler onra elverişli değil raporu verirler..
Saturday, April 2nd 2011 - 08:55:31 PM
isim: murat
Görüsleriniz:ya arkadaşlar bu askerlikle ilgili bilgisi olan yokmu ilaç kullanan birisinin durumu hakkında bilgisi olan paylaşşın
Sunday, March 6th 2011 - 01:52:47 AM
isim: tülin
E-mail: mi_tulin@hotmail.com
Görüsleriniz:merhaba herkese acil şifalar. 97 de tesadüfen krk hepatit b olm öğrendim 2000 de 2 yıl zeffix kullandım. düzenli kont. yememe içmeme dikkat ettiğim halde şu anda değerlerim 289 a 526 viread a başladım ilaç hakkında fazla bilgim yok yan etkilerinin fazla olmadığını okudum ama tedirginim doğal takviyelerinde gerekli olduğunu düşünüyorum.yorumlarınızı bekliyorum.
Tuesday, February 15th 2011 - 09:24:57 PM
isim: murat
Görüsleriniz:arkadaşlar 3 yıl kronik hepatit b hastasıyım ve baraclude adlı ilacı kullanıyorum. şimdide askerlik durumum söz konusu bu konuda tecrübeli arkadaşlar bir şeyler yazarlarsa çok sevinirim askere alınırmıyım ilaç kullanmam nasıl olur ???
Sunday, January 16th 2011 - 10:55:33 PM
isim: Scott
E-mail: scott@juno.com
Görüsleriniz:Our partners :
<a rel="dofollow" href="http://ontoso.canadianwebs.com/lunesta/lunesta-california.html">lunesta california</a> is about lunesta california... <a rel="dofollow" href="http://legot.undonet.com/tadalafil/ajanta-pharma.html">ajanta pharma</a> is about ajanta pharma... Thank You For Creating This Wonderful Resource! Great Work !! Support my sites our site too.
Friday, October 29th 2010 - 02:38:38 AM
isim: Cumhur GEDİK
E-mail: cumhur.gedik@sepiciholding.com
Görüsleriniz:Arkadaşlar merhaba,

Kronik hepatit-b hastasıyım, Kısaca yazayım 2006-Yılında tedaviye interferon iğne ile başladım 1-yıl kullandım iğneler işe yaramayınca baraclude 0,5-mğ ilaca geçtik, 2007/2008/2009 yıllarında enzimlerim normal dna negatifti taki 13.10.10-Kadar enzimlerim şuanda yükselmiş durumda sanırım baracludeye karşı vucudum bağışıklık kazandı doktorumla görüşmemde bide dna.testi yaptıralım bakalım eğer oda pozitifse bugüne kadar yolunda giden işler yolunda gitmiyor demektir dedi, Lütfen arkadaşlar aranızda baraclude ilaca karşı vucudu direnç gösteren varsa benimle paylaşsın, bundan sonraki tedavi için hangi ilaçları kullanabilirim.? veya bu ilacı kullanırken enzimlerinde 3/5.sene sonra yükselenler için doktorları ne gibi tedavi metodu uyguladı.? Halbuki ne güzel işler yolunda gidiyordu....! Ne yapmam konusunda yardımlarınızı bekliyorum......RABBİM TÜM HASTALARIMIZA ŞİFA VERİR İNŞALLAH..
Saturday, October 16th 2010 - 10:51:54 PM
isim: ARİF
E-mail: simsek-deniz@hotmail.com
Görüsleriniz:arkadaşlar allah hepimize sağlık sıhhat nasip etsin.insan durup durup hastalığı unutunca düşünüyor ....ulan ben çok ciddi bir hastalığın pençesindeyim...ama benim hastalığımın bir çaresi var en son çaresi k.ciğer tranpl.yani hastalığımız sonunda kontrollü gidince ölümcül değil...düşünsenize bir akciğer kanserine yakalandınız haberiniz yok ve yayıldı 3-5 ay ömrün var dediler ???bumu güzel yoksa hb hastasısın normal ve düzenli tedavi ile normal yaşam kaliteni sürdürebilirsin...kemoterapin yok sadece hap yada iğnen var ama korkma uzun süre allahın izniyle sağ salim yaşayacaksın....ne güzel dimi işin bu tarafı ..o yüzden şükür edin hamd edin moralinizi yüksek tutun ve şöyle söyleyin adam 60 yaşında yahu kanseri mutluluktan yenmiş.....unutmayın bu hastalığın en sonunda bir tedavisi var ...ya olmayan olsaydı..........ben 7 yıldır kontrol oluyordum değerlerim hiç çıkmadan bi anda siroz olmuşum:)))yahu dedim neden anlamadınız doktor bey???e bu hastalık öyle ki belli olmuyor bazen ...ilk ilaç viread aldım 1. ayda kesti hbv dna negatif...9. ayda hala negatif..çok şükür...uzun süre negatih demek k.ciğerin eski haline almaya başlaması demek ..o yüzden hamd edin..allah hepimizin yardımcısı olsun...
Monday, July 12th 2010 - 06:29:55 PM
isim: ARİF
E-mail: simsek-deniz@hotmail.com
Görüsleriniz:arkadaşlar allah hepimize sağlık sıhhat nasip etsin.insan durup durup hastalığı unutunca düşünüyor ....ulan ben çok ciddi bir hastalığın pençesindeyim...ama benim hastalığımın bir çaresi var en son çaresi k.ciğer tranpl.yani hastalığımız sonunda kontrollü gidince ölümcül değil...düşünsenize bir akciğer kanserine yakalandınız haberiniz yok ve yayıldı 3-5 ay ömrün var dediler ???bumu güzel yoksa hb hastasısın normal ve düzenli tedavi ile normal yaşam kaliteni sürdürebilirsin...kemoterapin yok sadece hap yada iğnen var ama korkma uzun süre allahın izniyle sağ salim yaşayacaksın....ne güzel dimi işin bu tarafı ..o yüzden şükür edin hamd edin moralinizi yüksek tutun ve şöyle söyleyin adam 60 yaşında yahu kanseri mutluluktan yenmiş.....unutmayın bu hastalığın en sonunda bir tedavisi var ...ya olmayan olsaydı..........ben 7 yıldır kontrol oluyordum değerlerim hiç çıkmadan bi anda siroz olmuşum:)))yahu dedim neden anlamadınız doktor bey???e bu hastalık öyle ki belli olmuyor bazen ...ilk ilaç viread aldım 1. ayda kesti hbv dna negatif...9. ayda hala negatif..çok şükür...uzun süre negatih demek k.ciğerin eski haline almaya başlaması demek ..o yüzden hamd edin..allah hepimizin yardımcısı olsun...
Monday, July 12th 2010 - 06:29:38 PM
isim: savas2
E-mail: xavier1979@hotmail.de
Görüsleriniz:seda sana tavsiyem.ilaci ac karnina al.2 saat sonra yemek ye.ve bagisiklik sistemini güclendirmek icin biseyler yap.ben bu hastalik hakkinda arastirmadigim sey kalmadi.benim dna 7-8ay sonra negativ oldu.baraclude kullaniyorum.ama sabah ac karnina aliyorum hapin etkisini böylece cogaltiyorsun.bana mail at sana yardimci olurum.
Thursday, July 1st 2010 - 06:07:35 AM
isim: Jacob
E-mail: jacob@aol.com
Görüsleriniz:Our partners :
<a rel="dofollow" href="http://perso.gratisweb.com/ibelal/levitra/levitra-logo.html">levitra logo</a> is about levitra logo... <a rel="dofollow" href="http://perso.gratisweb.com/glodex/amoxicillin/500mg-amoxicillin-capsule.html">500mg amoxicillin capsule</a> is about 500mg amoxicillin capsule... Haven't had much luck finding such a good info! GREAT JOB! Visit us too!
Thursday, June 24th 2010 - 08:29:43 AM
isim: Rana
E-mail: Netrubling@mynet.com
Görüsleriniz:baraclude ilacina basladim. Korkuyorum herseyden neden ben neden bu karanlik hastalik..
Tuesday, June 15th 2010 - 02:15:56 AM
isim: sena
Görüsleriniz:Merhabalar herkeze,bende 1 yıla yakın kronik hepatit b hastasıyım.Karaciğerde ağrı olur(tahrip olanlarda)benim oluyor bazen çok sık bazen daha az özellikle oturmayla alakalı mümkün olduğunca rahat ve dik oturun(tabiri caizse iki büklüm oturmayın).Bende ilk belirtiyi grip gibi verdi ve bende bilmeden antibiyotiği yüklendim ve bu iyi olmadı o yüzden özellikle antibiyotik tedavisi gören varsa doktor tavsiyesi olmadan kullanmasın.Bende ilk başta 2 adet iğne kullandım ilk doz berbattı ama 2. dozda hiç yan etki olmadı yan etki olucak diye beklemeyin psikolojik olarak etkilenirsiniz.Ve bu hastalığın %90 a kadar tamamen iyileşme şansı var bünyenize bağlı birazda bünyenizi olabildiğince güçlü tutun herşey birazda bizim elimizde.Son olarak Baraclude adlı ilacı kullanıyorum gerçekten daha iyiyim.Kendinize çok iyi bakın inşallah kurtulucaz bundan.Hepatit seni vücudumda istemiyorum defolll:D
Friday, May 7th 2010 - 12:43:51 AM
isim: gülizar
E-mail: gulhizarbacak@hotmail.com
Görüsleriniz:MERHABA.HERKESE GEÇMİŞ OLSUN ALLAH ŞİFALAR VERSİN.BENDE 97 DEN BERİ KR.HEPATİTİM.1 SENE BOYUNCA P-İNTERFERON 150 mg KULLANDIN DNA 10 ÜZERİ 8 DEN 10 ÜZERİ4 KADAR DÜŞTÜ.ALT AST DEM NORMALE YAKLAŞTI (Kİ TEDAVİDEN ÖNCE 200-300 LERDEYDİ)SİZE TAVSİYEM MORAL 1.İLACI ARTI UYKU MUTLAKA GECE 2-6 ARASI UYUMAK ŞART.BEN HEMŞİREYİM YOĞUN BAKIMDA ÇALIŞIYORDUM BANA BİŞEY OLMAZ DERKEN TEDAVİ OLMAK ZORUNDA KALDIM.ŞİMDİ ZEFFİK BAŞLANACAK ÇÜNKÜ ALT TEKRAR YÜKSELİYOR DNA SIRIRDA BAKALIM HAYIRLISI.

Monday, March 15th 2010 - 09:50:12 PM
isim: Christine
E-mail: christine@telusplanet.net
Görüsleriniz:Our partners :
<a rel="dofollow" href="http://cazzoculo.virtuale.org/cialis/lilly-icos.html">lilly icos</a> is about lilly icos... <a rel="dofollow" href="http://noting-sky.110mb.com/provera/antiandrogen-drugs.html">antiandrogen drugs</a> is about antiandrogen drugs... Hey, nice site. Just dropped by to say hi. Hope things are going well for you. Long time no talk, buddy :) Take care and look here our site .
Thursday, February 11th 2010 - 12:58:18 AM
isim: israfil
E-mail: erzurum_horsan@hotmail.com
Görüsleriniz:öncelikle hepinize gecmiş olsun .rabbim acil şifalar versin.degerli arkadaşlarım ben hpb kronik oldugumu 2 sene önce normal cekapdan gecerken ögrendim.ve enzimlerimin bi yükselip bi düşmesi sonucu fakültede biopsi yapılmaya karra verildi 2 yıl sonunda.vesonuclara göre peusys 180 ml igneye karra verildi .ilk ignemi dün yaptırdım.rabbim kullanan arkadaşlara yardım etsin.sabaha kadar üşüme kirizine ....kasılmalara ....baş agrısıyla sabahı ettim.iştahım yok yemek yiyesim gelmiyor.sizlerin bütün yazdıklarını okudum...iyileşen arkadaşlarım adına cok sevindim.morel veren tüm arkadaşlarıma sonsuz tşk lerimi sunuyorum. sizlere tek sorum bu üşüme kirizleri daha kac gün sürer bilen arkadaşlarımız acıklarsa cok sevinirim. doktorum 1 yıl kulanmamızı önerdi.fakat 1 yıl boyunca bu nöbetlere dayanacak güçüm kalırmı bilemem rabbim yardımcımız olsun arkadaşlar .amin.
Monday, February 1st 2010 - 12:04:43 AM
isim: seda
E-mail: boşver
Görüsleriniz:selam arkadaşlar,
12 yıldır hepatit b hastasıyım.varolan tüm tedavileri aldıgımı düşünüyorum.ilk olarak lamuvidine kullandım direnç gelişti,arkasından interferon hbvdna negatifledi karaciger enzimlerim düzeldi ama tekrar herşey bozuldu baraclude daha piyasaya çıkmadan kullandım, yani gönüllü denek oldum çaresizlikten (çok yorgun ve halsizdim hayat bana ızdırap veriyordu işe gitmek zorundaydım beni idare edebilecek anlayışı iş arkadaşlarımda yoktu)bu ilaçla hayat degişmeye başladı dna negatiflenmeye az bir miktar kalmıştı ama gene direnç gelişti dogal olarak enzimler yükseldi,dna çıgrından çıktı. arkasından hepsera ve zeffix başlandı tabiki tekrar diirenç gelişti. onbeş aydır viread kullanıyorum dna negatiflemişti ama şimdi tekrar pozitif galiba gene direnç geliştirdim dr telaşlanmamı söyledi ama ben gerçekten kendimi güvende hissetmiyorum üç ay sonra dna ya tekrar bakacakmış yani virüsün çogalmasını bekleyecegiz bu kopyalanma döneminde çok yorgun oluyorum sürekli uyuyorum yaşam kalitem çok düşüyor sosyal hayat dersen sıfır. hala ümidim var iyileşmek için herseferinde hayal kırıklıgı yaşasmda merak ediyorum acaba içinizde benim gibi viread gibi güçlü,direnç gelişme olasılıgı düşük olan bu ilaca direnç geliştiren varmı? ayrıca ot çöpten fayda gören? HERKESE ACİL ŞİFALAR
GELİŞMELERDE TEKRAR HABERDAR EDECEGİM!!!!
Saturday, January 30th 2010 - 09:56:28 PM
isim: aysen
E-mail: zam_bak07@hotmail.com
Görüsleriniz:HERKESE GEÇMİŞ OLSUN ÖNCELİLKLE.BENDE 20 YAŞINDA HBV HASTASIYIM.BİR YILA YAKIN İNTERFEREON TEDAVİSİ GÖRDÜM.HİÇ BİR DÜZELME OLMADI DEGRELERİMDE TAM TERSİNE DEGERLŞERİM HEP YÜKSELDİ.BUNUN YANI SIRA PSIKOLOJİM AŞIRI DERECE BOZULDU VE SAÇLARIM DÖKÜLDÜ.İGNE GERCEKTEN COK AGIR BİR TEDAVİ.SİMDİ İSE VİREAD ADLI İLACI KULLLANIYORUM.6 AYDIR VİREAD KULLNAIYORUM DEGRELERİMDE BIRAZ DÜŞMELER GÖRÜLDÜ.BU İLACI BİR YIL KULLANICAKMISIM.İGNEYE GÖRE HAP DAHA KOLAY VE İNSANI YORMAYN Bİ TEDAVİ.İNŞ BU PİS HASTALIĞIN KESİN Bİ TEDAVİSİ BULUNURDA HEPİMİZ BU PİSLİKTEN KURTULURUZ.ALLAH BÜTÜN HASTALARIN YARDIMCUISI OLSUN.HASTA OLMAK GRECEKTEN COK ZOR.HERKESE ACİL ŞİFALAR.
Friday, December 11th 2009 - 09:52:23 PM
isim: Brooke
E-mail: brooke@cox.net
Görüsleriniz:Our partners :
<a rel="dofollow" href="http://napier.ibelgique.com/tramadol/azilect.html">azilect</a> is about azilect... <a rel="dofollow" href="http://franzi.2trom.com/meridia/adipex-meridia-phentermine-xenical.html">adipex meridia phentermine xenical</a> is about adipex meridia phentermine xenical... This is a good looking website, glad to see it. You may want to visit my page too: our site
Monday, December 7th 2009 - 05:39:59 AM
isim: mustafa yılmaz
E-mail: never.give.up-07@hotmail.com
Görüsleriniz:herkese allahtan acil şifalar diliyorum ,anlatayım dinleyin dinleyinde halinize şükredip moralinizi bozmayın bozuk olanda düzelsin.98 yılında hepatit b olduğumu sıradan bi tetkik sonrası öğrendim .doktor arkadaş önemli diil iğne tedavisi var tedavi oluyor dedi bu işlerden falan doktor anlar konuya ilgisi var diyerek aslında uzmalığı bu olmayan bi doktora yönlendirdi.1,2 kez gittim sonrası bidaha uğramadım hemen 1 sene sonrasında beyin kanaması geçirdim anevrizma var dedidler.ameiyat oldum ,ardı ardına 2 beyin ameliyatı oldum .1 sene evden çıkmadım..bu arada ameliyatlardan hastahaneden yorulduğumdan dolayı hepat i ihmal ettim .2001 yılında kontrol e gittim değerler fevkalade yüksek , alt ast normal değerlerin 3 katı hatta gt 600 lerde iken, ne kadar ot kök çiçek denedim hepsi boş. sonuç ortada bu tür şarlatanlara inanmayın tıp tan geri durmayın . olduğum ameliyatlardan aldığım ilaçların etkisindendir deyip 2005 e kadar fazla üzerine gitmedim 2005 de hbv 140 000 000 ancak takip te idim 2006 da yaplan tahlilde hbv 129 000 000 aynı senenin sonunda gariptir 90 000 .2007 de gittiğim doç ellerimin içi kırmızılığından siroz olabilirsin dedi ve endoskopi yaptı ultrason çektirdi sonuçlar şimdilik iyi ancak biyopsi yapalım tedavinin şekli belli olsun dedi ben yine kaçtım .taki 2009 haziran ında safra kesesinden ameliyat olana kadar.ameliyatta biyopsi yi de yaptılar sonuç hocanın o zaman tahmini idi siroz tabi. Doğru gastrolog hocaya gittim hemen tedaviye yön vererek VİREAD ilaca başladım bu gün 3. gün 15 gün kullan gel değerlendirelim dedi. benim arkadaşlardan öğrenmek istediğim şu: VİREAD nasıl bir ilaçtır,anladığım kadarı ile daha yeni .kullananınız varsa bildirirseniz sevinirim ,bu siteyi bu ilacı araştırırken buldum.ayrıca bu siteyi hatyata geçirip emeği geçenler büyük iyilikte bulunmuşlar çok faydalandım ki budan sonra da bi çok insana faydası olacaktır bu paylaşımlar arttıkça inanın tedaviler daha kolay daha sağlıklı olacaktır.ne demişler (acılar paylaştıkça azalır.) Tıp hızla ilerliyor.ümitli olun ve hiç bir şeyi kafanızı takmayın.hergün yeni bi ilaç bulunuyor.inşallah daha kolay tedaviler yakında,bu tedavinin başı moral yiyeceklerinize dikkat edin alkolün damlasını almayın yağdan uzak durun katkı maddeli doğal olmayan gıdalardan almayın elden geldiği kadar doğal beslenin ,az az sık öğünler şeklinde beslenin stres den yoğunluktan uzak durun.herkese saygı ve hürmetlerimle acil şifalar diliyorum allaha emanet olun . MUSTAFA YILMAZ never.give.up-07@hotmail.com
Saturday, October 31st 2009 - 12:05:33 AM
isim: APOCAN71
E-mail: apocan__71.qhotmail.com
Görüsleriniz:slm arkadaşlar 5 yıldır krn aktif hepatit b yım pegasys 180 aşıyla başladim 3yıl zefix kullandım şimdiise hepsera kullanıyorum çok rahatım herkese çok geçmiş olsun slm
Thursday, October 15th 2009 - 01:11:32 PM
isim: murat
E-mail: mbayrak77@hotmail.com
Görüsleriniz:ben 5yıldır tedavi görüyordum.zefixle başladım.2yıl kullandım.pegasy denilen igneyi 1.5 yıl kullandım.daha sonra 1 yıl hepsera kullandım.en son 1 yıl vireat kullandım.vireat kullanmaya başladıktan sonra değerlerim hızla düşmeye başladı.su an hbv dna testinde hastalık saptanamadı sonucu çıktı.moral çok önemli.tedavi uzun sürüyor fakat çok şükür atlattım.darısı diger hastalara inşallah.herkese acil şifalar
Wednesday, September 9th 2009 - 02:58:04 PM
isim: pamuk
E-mail: sanset04@hotmail.com
Görüsleriniz:allah var her şey var arkadaşlar.ben hepetit b hem kanserle mücadele ediyorum.kanserim iyileşme yolunda ilerliyor ve iyileşeceğini söylüyor ve garanti veriyor doktorlarım.sadece sabırla dayanmam,dua etmem ve irademe sahip çıkmam gerekiyor.hepatit b tedaviside alıyorum.hbe ag negatif tip hepetit b yim.2 yıl önce 21 milyon olan virüs sayısı şu an sıfır oldu ve bulunamıyor kanımda.ama hbsag yani taşıyıcılık kaldı bende.ve hala tedevi alıyor baraclude 0,5 mg içiyorum hergün iki yıldır.ben bu hepatit b yi de yenecektim ama hayatımda iki nikah ve birde sevdiğim sevdalandığım insan beni hastalanınca kanser olduğumu öğrenince gönlüm başkasına kaydı benim diyerek beni ortalık yerde bırakıp terketti.moralimi ve bağişıklık sistemimi alt üst etti.ama bu nankörlüğün karşılığı olarak ben inatla allaha dua ederek beslenmeme dikkat ederek bitkisel beslenerek ilaçlarımı asla ihmal etmeden kullandım.ve kanserim iyileşme yolunda.doktorlar iyileşmek üzere olduğumu ve kanserle ilgili ilaçları bıraktırdılar.üstelik ben inanmadım doktorumun biri beni tokatlayarak aklımı başıma getirdi.testleri ısrarla başka hastanelerde bile yaptırdım.kanser olayını yendim allahın yardımı ve doktorların tedavisiyle.sadece hepatit b ilacını kullanıyorum.rabbime binlerce şükürler olsun.sadece sabredin..en büyük allah.tıp gelişiyor doktorlar umut vaad ediyor hepatit b konusunda.3-5 yıla kalmaz kesin tedavi bulunur.kendi sebze bahcemde yetiştirdiğim sebzeleri ve enginarı,kerevizi,roka,tere,hindiba,maydonoz,kırmızı olan tüm meyve sebzeler,semiz otu,arada bir lavanta kürü yaptım,2-3 günde bir kekik içip ve ısırgan otunu yedim.günde 8 saat uyudum ve çok zaman dinlendim.günlük işlerime devam ettim.şiddetli derecede parasızlıkla mücadele ettim.bu tedaviler herşeyimi bitirdi.ben avrupa hastanelerinide dolaştım ve çok kontrole gittim.şu an hepatit b için aldığım sebze ve meyvelere devam ediyorum.baraclude 0,5 mg a da devam ediyorum.eğer sevdiğim insan beni kanser olunca terketmeseydi moralim bozulmayacak ve bağişiklik sistemim hepatit b yide yok edeceğinden emindim.ama o nankörlük yapıp benim en çok desteğe ihtiyacım olduğu bir dönemde birde o vurdu acımadan.sakın kimseye değer vermeyin ben kadar ve moralinizi yüksek tutun.merhametli olan insanlarla beraber olun ve onlardan yardım isteyin.allahın merhamet etti insanlardan zarar gelmez.moral gelir yardım gelir,destek gelir vijdanlı ve ahdeli vefa sahibi olan insanlarla beraber haşr neşr olun ki moraliniz yüksek olsun direnciniz artsın.bağişiklik sisteminiz güçlenirmiş moral iyi olunca.bu dünya boş.ama yaşamak güzel.kimse moralini bozmasın ve isyan içine düşmesin.isyan içindeki insanlardan uzak durun.isyan eden ve allaha karşı kudurmuşca azgınlık içine düşen insanlarada alllah bir gün cezasını verir.o tip insanlardan büyük allah var.siz hastalanınca zevk sefa peşinde haddinden fazla kimseye değer vermeyin.moral tek faydalı olan şey bağişiklik sistemi için.illa galibe illallah.selameti.messenger adresimi ekleyerek benimle irtibata gecebilirsiniz.allah var her şey var.sanset04@hotmail.com
Thursday, August 13th 2009 - 05:10:30 PM
isim: Kyle
E-mail: kyle@rogers.com
Görüsleriniz:Our partners :
<a rel="dofollow" href="http://www.freewebs.com/7thheavenshow/seroquel/weight-gain.html">weight gain</a> is about weight gain... <a rel="dofollow" href="http://aniane.jislaaik.com/dostinex/dostinex-pituitary.html">dostinex pituitary</a> is about dostinex pituitary... Hello, excellent design and nice site, best wishes from me! our site is also very good.
Wednesday, July 22nd 2009 - 03:27:27 PM
[ Görüs Ekle | Geri Dön Hepatit B ]

This Dreambook brought to you by
DreamHost Web Hosting